2017.05.10-én tanulmányi utat szerveztünk fővárosunkba, Budapestre. A tanulmányi út főbb céljai:

• a főváros kiemelkedőbb nevezetességeinek megtekintése, megismerése (a teljesség igénye nélkül)
  • történelmi, irodalmi ismeretek fölidézése helyszínekhez kapcsolódva
  • a tömegközlekedés megfigyelése, rendszerszemlélet kialakítása
  • építészeti remekek technikai megoldásainak fölfedeztetése
  • a természetes és mesterséges környezet kapcsolatának vizsgálata
  • az egészséges életmód népszerűsítése (gyaloglás)
  • pontosságra nevelés
  • kitartás, akaraterő erősítése

A tanulmányi út útvonala, megtekintett „helyek” Budapesten: Keleti pályaudvar, Rákóczi út, Astoria, Múzeum körút, Magyar Nemzeti Múzeum, Vámház körút, Nagyvásárcsarnok, Szabadság híd, Raoul Wallenberg rakpart, Szent Gellért-szobor, Citadella, Szabadság szobor, Erzsébet híd, Széchenyi Lánchíd, „0” kilométerkő, Cipők a Duna-parton, Országház.

05 óra 05 perckor indultunk az iskolától Lőkösházára, onnan vonattal Budapestre. 20 óra 10 perckor érkeztünk Lőkösházára, 20 óra 45 perckor Almáskamarásra az iskolához. A 3., 4., 5., 6., osztályos tanulók és osztályfőnökeik becsületesen helytálltak a pazar látnivalókban is bővelkedő, de fizikailag igen megterhelő tanulmányi út során. A vasútállomásra való kijutásban és a hazautazásban segédkező szülőknek, a helyi önkormányzatnak köszönetünket fejezzük ki ezúton is.