Meghívásunkra iskolánkba látogatott Szabó Erzsébet, a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium tanára, magyar atléta, „ A 2014/2015-ös tanév legeredményesebb testnevelője” díj tulajdonosa.
Intézményünk egykori diákja rendhagyó testnevelés órán mesélt almáskamarási gyermekkoráról, általános iskolai éveiről, sportkarrierjének kezdeti időszakáról, elért eredményeiről. A vetítéssel egybekötött előadáson a résztvevők megismerhették a versenyek helyszíneit – Havannától Delhiig.
Megtekintettük a fedettpályás csúcs felállításáról készült felvételt, melyet még az egykori, legendás sportriporter Gyulai István közvetített. Az előadás végén a gyerekek, pedagógusok megtekinthettek néhány érmet, belépőkártyát, „szögescipőt” az évek alatt felszaporodott kollekcióból, s egy újabb viszontlátás reményében.