2017.10.18. Rendhagyó irodalom óra.

Iskolánk vendégeként köszönthettük a közelmúltban Thékes István egyetemi adjuntust, aki villámlátogatása során rendhagyó magyar irodalom órát is tartott a 7. és 8. évfolyamos diákjainknak. Az óra témája Juhász Gyula,  a XX. század első felében Magyarország egyik legelismertebb költőjének élete, munkássága, ismertebb versei – természetesen dióhéjban, az idő rövidsége miatt. Az előadás hitelességét az a tény is növelte, hogy Thékes István személyében a költő leszármazottját is üdvözölhettük. A színes „morzsákkal” tarkított óra befejező részében, 1956. október 23-hoz kapcsolódva, az akkori szegedi eseményekből villantott fel néhány epizódot a tanár úr, melynek értékét, hitelességét szintén személyes (nagyapai, apai) érintettsége növelte.